Hotel Bellington

  • Wi-Fi
  • Kæledyr ikke tilladt

Hotel Bellington Amsterdam ligger i Museumkvarteret og lige ved siden af Van Gogh-museet som er 10 minutters kørsel fra Anne Frank-huset. Stedet tilbyder også WiFi i offentlige områder.

Gæsterne kan spise på The Seafood Bar van Baerlestraat og Caffepc 5 minutters gåafstand fra hotellet.

Centrum af Amsterdam kan man nå inden for 20-minutters gårtur. De Wallen kan nås på 15 minutters kørsel. Handlende vil finde en butiksgade og butikker inden for et par minutter af hotellet. Du kan komme til Amstel-floden om få minutter i bil. Hotellet ligger blot 10 minutters gåafstand til Vijzelgracht metrostation og 200 meter fra Museumplein busstoppested.

Gæster kan godt lide
9.0/10

jeg opholdt sig i 4 dage og havde et godt ophold. værelset var kompakt med eget badeværelse. let check-in.

Georg March 2022
9.2/10

Hotellet var billigt og havde en gratis morgenmad, og personalet var også meget venligt. Bedst muligt beliggenhed, 1 km fra Nationalmuseum. Man kan gå til et butiksområde og designerbutikker.

Bo March 2022
Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Hotel Bellington Amsterdam
pris kun for mobil

Patou Boutique And Brasserie

52 m fra overnatningsstedet
Jan Luyken Amsterdam
pris kun for mobil

Jan Luyken Amsterdam

9.0
Fantastisk 1840 anmeldelser
62 m fra overnatningsstedet
USD 159 USD 143
pr. nat
Park Mansion Hotel
pris kun for mobil

Park Mansion Hotel

9.8
Enestående 261 anmeldelser
89 m fra overnatningsstedet
USD 247 USD 222
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Schiphol Lufthavn
    14 km

    Togstationer

    Amsterdam Centraal
    2,4 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Serviceydelser

    • Sikkerhedspengeskab
    • Vagtservice

    Business faciliteter

    • Fax/fotokopiering

    På værelser

    • Varme

    På badeværelset

    • Gratis toiletartikler

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere

    Kæledyr

    • Kæledyr ikke tilladt !

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 11:00
    • Ekstra senge info
    • Der er ingen mulighed for børnesenge på værelset.
    Ofte stillede spørgsmål
    • 🌇
      Hvor langt er byens centrum fra et Hotel Bellington?
      Man kan komme til Amsterdam inden for en 20 minutters gang fra et Hotel Bellington.
    • 🚎
      Hvilke offentlige transportstop er tæt på det Hotel Bellington?
      Det nærmeste busstoppested er Rijksmuseum, det er beliggende inden for 5 minutters gang fra det Hotel Bellington og Vijzelgracht metrostation er kun 10 minutters gang væk.
    • Hvilke betalingsmetoder understøtter Hotel Bellington?
      Hotel Bellington kan acceptere følgende betalingsmetoder:
      • Visum
      • American Express
      • Maestro
      • JCB
    • 🔤
      Hvilke fremmedsprog taler personalet i Amsterdam hotellet?
      Personalet på Amsterdam hotellet kan hjælpe dig på engelsk, hollandsk og tysk.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Schiphol Lufthavn
    14 km

    Togstationer

    Amsterdam Centraal
    2,4 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Hotel Bellington Amsterdam
    100% Verificerede anmeldelser

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk